Zastosowania oleju kokosowego

Kiedy szukamy produktu, który będzie wielozadaniowy i sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i łazience, dobrym wyborem jest olej kokosowy. Dla wielu osób jest to dopiero niedawne odkrycie, dla innych hit już od wielu lat. Jego zastosowania są bardzo szerokie i zdecydowanie wykraczają jedynie użycie go do celów spożywczych.

Do czego można wykorzystać olej kokosowy?

Dokładny demakijaż

Nawet wodoodporny i długotrwały makijaż, z którym nie radzą sobie zwykłe płyny do demakijażu, zostanie łatwo usunięty z pomocą oleju. Wiele kobiet jest wniebowzięta jego działaniem w okolicach oczu, które są bardzo wrażliwe i delikatnie. Olej delikatnie je natłuszcza i pielęgnuje, nie dopuszczając do przesuszeń. Nawet jeśli wydawało Ci się, że zmycie tuszu do rzęs za jego mocą to nienajlepszy pomysł, spróbuj i przekonaj się, że może być to najskuteczniejsza forma pozbycia się resztek makijażu.

Odżywka do paznokci

Zniszczone i osłabione paznokcie potrzebują odpowiedniej regeneracji, którą zapewni im stosowanie oleju kokosowego. Wystarczy regularnie wsmarowywać go w dłonie i paznokcie, aby odpowiednio je odżywić i nawilżyć.

Płyn do płukania ust

Właściwości przeciwbakteryjne oleju kokosowego są powodem, dla którego można płukać nim jamę ustną. Dodatkowo dzięki wykorzystywaniu go w taki sposób, możemy liczyć na wzmocnienie zębów, pozbycie się krwawień z dziąseł i wyeliminowanie nieświeżego oddechu. Zaleca się płukanie po około kwadrans nawet dwa razy dziennie dla uzyskania najlepszych efektów, także, jeżeli chodzi o zapobieganie próchnicy.

Zapobieganie rozstępom

Szczególnie kobiety w ciąży powinny zaopatrzyć się w słoik oleju kokosowego i regularnie wcierać go w swoją skórę. Rozjaśnia on już powstałe blizny i rozstępy, zapobiega również powstawaniu strupów i ciemnieniu skóry w uszkodzonych miejscach.

Balsam do ciała

Coraz więcej kobiet ogląda się za w pełni naturalnymi kosmetykami, które nie zawierają zbędnych dodatków czy konserwantów, a mają zbawienny wpływ na skórę. Olej kokosowy to świetne wyjście dla miłośniczek naturalnej pielęgnacji – łączy w sobie przyjemny zapach i skutecznie nawilża, a przez to zapewnia gładkość i miękkość skórze. Czego więcej można oczekiwać od balsamu?

Zamiennik masła

Olej kokosowy świetnie nadaje się do smażenia czy pieczenia, a przy tym zawiera wiele substancji odżywczych korzystnie wpływających na nasz organizm. W temperaturze pokojowej staje się stały, natomiast po podgrzaniu jego konsystencja jest płynna.

Jak widać, przedstawiony olej ma tak wiele różnorodnych zastosowań, że nawet jeśli nie polubimy go w kuchni, da się zrobić z niego potężny użytek. Dzięki takiej wielofunkcyjności i ekologiczności po olej kokosowy sięga coraz większe grono ludzi.